ZĽAVA 15 % NA NOVÉ VZORY

O nás

Petra Plemlová - Unuo.sk

V Tábore ušité, sadnú ako uliate!

Evžen

Evžen

Evžen je surikatí chlapec, ktorého si obľúbite vy, ale hlavne vaše deti. Je veľmi hravý, zvedavý a predovšetkým je to maskot nášho e-shopu. S láskou oblečie vaše Julčiatka od hlavy až po päty a na svoje si prídu aj mamičky. Navyše je to poriadny ochranár. Detičky ochráni v cestnej premávke, jeho reflexné nažehľovačky totiž nájdete nielen na bundičkách, ale aj na nohaviciach.

Dbá predovšetkým na to, aby funkčné materiály udržali deti v teple. Unuo oblečenie tak má rôzne vychytávky ako vysoké náplety v páse na nohaviciach, ktoré chránia chrbátik. Všetko je potrebné rýchlo a jednoducho obliecť… Na oblečení teda nenájdete žiadne zložité zapínanie, gombíky, patenty, a obliecť sa tak zvládnu samy aj malé Julčiatka.

Oblečenie je navyše rastúce, aby sme zbytočne nezaťažovali planétu a nevyťahovali mamičkám každý mesiac z peňaženiek eurá za nové veľkosti. Evžen sľubuje, že softshellové oblečenie vydrží minimálne dve sezóny. Čestné Julčovité!

Petra Plemlová a Unuačky

Unuačky

to sme my všetci, ktorí pracujeme v unuo a unuodizajn, áno aj tí chlapi sú u nás unuačky :-) A zároveň sú to všetky naše verné zákazníčky, ktoré nás sledujú na Facebooku, Instagrame aj YouTube. Skrátka všetci, ktorí radi oblečú svoje Julčiatka do kvalitného funkčného oblečenia. A zároveň sú to všetky naše verné zákazníčky, krajčírky a sledujúce, ktoré s nami šijú na Facebooku, Instagrame aj YouTube. Všetci, ktorí sa skrátka cítia byť rovnako „postihnutí“ šitím, látkami, galantériou a všetkým, čo k tomu patrí.

Petra Plemlová alias Julča

Julča

je vlastne také alter ego majiteľky, šéfky a mamičky tejto firmy Petry Plemlovej. No Julča na rozdiel od nás, bežných žien, vždy všetko zvládne ľavou zadnou a bezchybne.

Príbeh Peti sa začal písať, keď mala päť rokov, v rodnom Krnove, kde u svojej dobrej susedky na šijacom stroji ušila prvý steh a mala možnosť spoznať rôzne techniky šitia pod taktovkou skúsenej krajčírky, a predovšetkým sa v nej prebudila láska k šitiu. Vyštudovaná učiteľka v materskej škole pri svojej praxi na vlastnej koži zistila, že profesia učiteľky je poriadna rehoľa. Zložité obliekanie malých loptošov… tu zips, tu gombík, tu traky. „To nikto nevymyslel nohavice, aby si ich deti zvládli obliecť samy?“ hovorila si.

A osud ju odvial do Prahy, kde ako dvadsaťosemročná zakúsila horkosť života. Ako matka samoživiteľka sa po zložitej osobnej situácii starala sama o dve bábätká a ďalšie dve deti, na ktoré sama šila látkové plienky a ďalšie kúsky oblečenia. Z rolí jej však zostávali metre, tak sa v hlave zrodil nápad: „Prečo ich neskúsiť predať?“ A kolotoč bol na svete… najprv predaj cez Fler, kúpanie, šitie, kŕmenie, strihanie látok, predaj látkových plienok, komunikácia so zákazníčkami a nakoniec založenie e-shopu. Firmička rástla a v roku 2016 sa Peťa rozhodla zdvihnúť, ako sa hovorí, kotvy a odsťahovať sa do juhočeského Tábora.

A potom to išlo šmahom… prvé prenajaté priestory, respektíve malá garáž s niekoľkými štvorcovými metrami a v nej regály s látkami od podlahy po strop a prvých niekoľko unuačiek, ktoré ťažké roly premotávali ručne, a hlavne obrovský záujem zákazníčok o neobvyklé vzory látok a oblečenia. No a ako to tak v rozprávke býva… nasledovalo ďalšie a ďalšie sťahovanie do stále väčších a väčších priestorov. Z niekoľkých štvorcových metrov plochy hala s 1 000 m2, z niekoľkých rolí látok sklad s tisícami metrov látok, od plienok k vlastným dizajnovým softshellovým kolekciám. Od piatich unuačiek k takmer sedemdesiatim a hlavne chuť podnikať naďalej srdcom, lokálne s láskou a s rešpektom k zlatým českým ručičkám. A čo bude ďalej? Nevieme, ale tešíme sa. :-)

„Najlepšie je, keď je hnusne.“ Učiteľka zo škôlky šije pre deti a našla dieru na trhu. Prečítajte si o Julči vo Forbese.

Naša firma je prakticky veľmi mladá. Od roku 2016 bolo unuo nominováno do niekoľkých súťaží a v niekoľkých z nich aj uspelo. Získané ocenenia TU.

Julčatá

Julčatá

Keď Julča, tak Julčatá. Julčatá sú detičky našich zákazníkov, no aj detičky všetkých našich milých unuačiek.

Podcast Mlieko v hlave

Urobte si kávičku, vyhoďte nôžky na stôl a vypočujte si podcast, kde „naša Julča“ Peťa Plemlová rozpráva aj o začiatkoch firmy, podnikaní so štyrmi malými deťmi a tiež o tom, ako sa menia starosti, keď vám deti alebo firma trochu podrastú.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz